Swój sukces słupszczanki przypieczętowały na parkiecie w Gdańsku. W poniedziałek w ostatnim meczu trzecioligowych rozgrywek Energa Czarni pokonały AZS Akademię Siatkówki Uniwersytet Gdański 3:0 (25:19, 26:24, 25:17). To drugie w ciągu ostatnich dni zwycięstwo słupskiego zespołu nad niedawnym liderem trzecioligowych rozgrywek.

- Rozegraliśmy dobre spotkanie, popełniając bardzo mało błędów. Przeciwnik nie był słaby, ale my utrudnialiśmy im maksymalnie grę dobrym przyjęciem, zagrywką i wygrywaliśmy też akcje po kontrze - powiedział Marek Majewski, trener Czarnych.

Zespół Energi Czarnych Słupsk wystąpił w składzie: Martyna Gałek - kapitan, Maria Majewska - libero, Daria Świerk - libero, Maja Ziemianowicz, Elżbieta Klein, Aleksandra Ozolin, Karolina Sikora, Daria Szyjkowska, Izabela Narwojsz, Sara Suryś, Zuzanna Lipa, Izabela Miklasińska, Aleksandra Marglarczyk i Kinga Borzyszkowska.

Zwycięstwo w trzeciej lidze nie oznacza bezpośredniego awansu do II ligi. Przed słupszczankami jeszcze dwa etapy. W pierwszym w Koszalinie lub w Słupsku, w dniach 9-11 kwietnia, wystąpią w półfinałowym turnieju. W systemie „każdy z każdym” zagrają zespoły: Energa Czarni Słupsk, MKS Koszalin, Piątka Turek i MUKS Tie Break Solec Kujawski.

left

 
 
 

 

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com