Przez dwa dni w hali sportowej Zespołu Szkół Sportowych w Słupsku rozgrywano dwa turnieje z Energą. W zawodach uczestniczyły kluby w różnych rocznikach wiekowych z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Trzydniowy, półfinałowy turniej o awans do drugiej ligi siatkówki kobiet w Słupsku wygrały Sari Żory. Siatkarki Energi Czarnych Słupsk, pomimo drugiego miejsca, wywalczyły sobie przepustkę do turnieju finałowego.
Trzecie miejsce zajął UKS Piątka Turek, a czwarte - MKS Koszalin.

 

Pracowicie spędziły ostatni tydzień siatkarki Energi Czarnych Słupsk. Najpierw zespół seniorek rozgrywał spotkanie towarzyskie z zespołem MKS Koszalin, a we wtorek juniorki zagrały pierwsze barażowe spotkanie o wejście do finału wojewódzkiego.
O ile w meczu towarzyskim podopieczne Marka Majewskiego pokonały koszalinianki, to w lidze uległy 1:2 drużynie KAEMKA Starogard Gdański. Do gry szykują się również młodziczki Czarnych, które 21 stycznia zagrają kolejny turniej ligowy w Chwaszczynie. Przeciwniczkami słupskiego zespołu będą gospodynie - Wilki Chwaszczyno i MTS Kwidzyn.
Natomiast w najbliższy weekend w Słupsku rozegrany zostanie turniej „Gramy z Energą”. W zawodach zagrają: OPP Powiat Kołobrzeski, Inter-Marine Team Gdańsk, MKS Koszalin i Energa Czarni Słupsk. Będzie to kolejny etap przygotowań słupskiej drużyny, przed meczami w III lidze siatkówki kobiet.

Początkowo do udziału w zawodach zgłosiło się 10 zespołów kadetek. Pandemia panująca w województwie pomorskim i powiecie lęborskim powstrzymała wiele ekip przed przyjazdem do nadmorskiej Łeby.
Zabrakło również zagranicznych drużyn, które w poprzednich edycjach turnieju dodawały rangi zawodów i ich międzynarodowy charakter.
Ostatecznie w maratonie wystartowało 5 zespołów dziewcząt. Kadetki grały najpierw systemem każdy z każdym, a następnie były gry rewanżowe. Znakomicie spisały się słupszczanki, które podobnie jak w roku ubiegłym zdobyły główne trofeum zawodów. Siatkarki Energa Czarni Słupsk poprowadzili do sukcesu trenerzy Marek Ledeman i Marek Majewski.

Dalsza kolejność końcowa była następująca:
2. Golden Orzeł Malbork,
3. KaEmKa Starogard Gdański,
4. Spartakus Lniano,
5. Akademia Siatkówki Trefl Gdańsk.

Trenerzy i sędziowie wyróżnili najlepsze siatkarki w poszczególnych zespołach: Energa Czarni - Zuzanna Lipa, Golden Orzeł - Martyna Wiśniewska, KaEmKa - Paulina Gnatowska, Spartakus - Maja Klimczak, Akademia Siatkówki Trefl - Sylwia Stando; Olimp - Krystian Białobrzewski, Olimpijczyk Jurand - Dominik Dąbrowski, Skra - Adam Horoszkiewicz, KPS - Jakub Kładź, SPS Iryda - Łukasz Romaniuk, Korab - Mateusz Klimczuk, Stoczniowiec - Maciej Janowitz.

Wybrano najlepszą siatkarkę MVP maratonu. Mecze rozgrywane były w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Łebie.

- Podczas przerwy świąteczno-noworocznej do Słupska przyjeżdżają zespoły z okolicznych województw – powiedział Marek Majewski, prezes siatkarek Energa Czarni Słupsk. - Jest to zarazem doskonała okazja do porównania poziomu gry z kilku okręgów siatkarskich - dodał.
 - W tym roku bardzo dobrze wypadły gdynianki, kołobrzeżanki oraz zawodniczki z Koszalina. My graliśmy rocznikami młodszymi więc też mogę być zadowolony z wyników swojej drużyny – wyjaśnił słupski szkoleniowiec.
 

left

 
 
 

 

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com