Trzydniowy, półfinałowy turniej o awans do drugiej ligi siatkówki kobiet w Słupsku wygrały Sari Żory. Siatkarki Energi Czarnych Słupsk, pomimo drugiego miejsca, wywalczyły sobie przepustkę do turnieju finałowego.
Trzecie miejsce zajął UKS Piątka Turek, a czwarte - MKS Koszalin.

Marek Majewski, trener Energi Czarnych Słupsk powiedział, że jego podopieczne przegrały 0:3 z Sari Żory z powodu mniejszego doświadczenia: - W Żorach występują zawodniczki z przeszłością ligową. Nasze siatkarki po prostu nie wytrzymały presji. Po raz pierwszy grały mecz z takim przeciwnikiem. Mimo to cieszymy się z awansu do turnieju finałowego.

Remigiusz Oszmian, trener MKS Koszalin był rozczarowany postawą koszalińskiego zespołu: - W tym roku wygraliśmy ponownie rozgrywki wojewódzkie. Ten turniej miał odbyć się w Koszalinie, ale nie mieliśmy pieniędzy na jego organizację, stąd został rozegrany w Słupsku. Nie wygraliśmy żadnego meczu. To jest już schyłek mojej kariery trenerskiej. Miasto nie wspiera siatkówki żeńskiej od 40 lat.

Wyniki turnieju:

    Energa Czarni Słupsk - Piątka Turek 3:1 (25:9, 20:25, 28:26, 25:15),
    Sari Żory - MKS Koszalin 3:0,
    MKS - Piątka 1:3,
    Energa - Sari 0:3 (19:25, 16:25, 22:25),
    Sari - Piątka 3:0,
    Energa - MKS 3:0 (25:9, 25:15, 25:16).

Klasyfikacja końcowa:

    Sari Żory - awans do finałów
    Energa Czarni Słupsk - awans do finałów
    Piątka Turek
    MKS Koszalin

Energa Czarni Słupsk: Daria Świerk, Kinga Borzyszkowska, Maja Ziemianowicz, Elżbieta Klein, Aleksandra Ozolin, Karolina Sikora, Daria Szyjkowska, Izabela Narwojsz, Sara Suryś, Zuzanna Lipa, Izabela Miklasińska, Maria Majewska.

left

 
 
 

 

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com